Classipress Amp Kurulumu – (ÇÖZÜLDÜ)

Wordpress
Yükle

Classipress AMP Kurulumu

Son günlerde epey önem kazanmış olan WordPress AMP kurulumu, hem markaların hem de bireysel kullanıcıların göz önünde bulundurduğu bir nokta halini aldı. Buna neden olan en büyük faktör ise hiç şüphesiz mobil kullanıcı kitlesinde olan artış. Akıllı telefon, tablet ve bunlara benzer cihazlar üzerinden internete erişen milyonlarca kullanıcı bulunmakta. Nitekim internet sitelerinin de bu kitleye uygun hale getirilmesi, pek çok açıdan önem taşıyor. Hatta durum öyle bir aşamaya ulaşmış durumda ki Google dahi bu duruma önem vermeye başladı.

WordPress Classipress AMP kurulumu ne gibi faydalar sağlar?

Öncelikle AMP adıyla anılan durumun ne olduğu iyice anlaşılmalıdır. Türkçe açılımı “Hızlandırılmış Mobil Sayfalar” anlamına gelen AMP, basitçe internet sitesinin mobil cihazlar üzerinden rahatça görüntülenmesini sağlar. WordPress yönetim paneline sahip sitelere hitap eden WordPress AMP kurulumu ise klasik AMP ile aynı sayılabilir. Sadece küçük ekrana uygun hale gelmekle kalmayan sayfa, aynı zamanda hızlı ve daha küçük boyutlu olacak şekilde görüntülenebilir.  AMP kurulumunun markalar ve kullanıcılar adına sağladığı faydalar şöyle:

  • Etkileşim oranı yüksek mobil kullanıcı kitlesi ve beraberinde artan ziyaretçi sayısı
  • Google sıralamasında yükselme ve daha fazla görüntülenme imkanı
  • Profesyonel izlenim yaratarak marka değerini yükseltme

Artan mobil kullanıcı sayısı sonrasında bu duruma eğilen Google, AMP ve benzeri noktalar aracılığıyla mobil görünüme kavuşan internet sitelerine olumlu gözde bakıyor. Bu durum, sonuç sayfasında yükselme ve akabinde gelen daha fazla ziyaretçi sayısı gibi artı sonuçlar doğurmakta.

WordPress AMP kurulumu nasıl yapılır?

Öncelikle işlemin oldukça basit olduğunu söylemekte fayda var. Eğer siz de WordPress panele sahipseniz sırasıyla şu adımları takip etmeniz yeterli: Yönetim paneline gidin, eklenti sekmesine uğrayın, arama bölümüne AMP for WordPress yazarak aratın ve uygun eklentiye gelerek kur butonuna tıklayın.

Classipress  AMP kurulumu, bahsi geçen adımlar sonrasında otomatik bir şekilde tamamlanır. En son aşamada ise birkaç bilgi girmeniz gerekebilir. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir biçimde tamamladıktan sonra ise sayfanız için AMP kurulum işlemlerini tamamlamış olursunuz.

CLASSİPRESS AMP KURULUMU İÇİN PROFESYONEL DESTEK;

GSM: 0541 810 40 41 

skype: [email protected] 

Yorumlar

Ek Bilgiler

Güncellenme Tarihi

Boyut

Geçeli Versiyon