Pokemon Go Temel Bilgiler

Niantic Pokemon Go Haberleri
Yükle

Pokestop

Muhim yerlerde (müzeler, anıtlar, meydanlar, eski binalar gibi) ise mavi daire şeklindeki işaretler ile gösterilen ve Pokestop ismini alan istasyonlar bulunuyor. Bu yerlerde pokemon yumurtaları ve pokemon avlayabilmek için gerekli olan poke topları gibi itemlere ulaşabiliyorsunuz. Henüz erişim sağlamadığınız Pokestop’lar mavi renk ile gösterilirken; erişim sağladıktan sonra istasyonların rengi mor oluyor.

Pokemon Gym (Salon)Pokestop-Pokemon-Gym-1

 Oyundaki asıl eğlencenin Pokemon Gym adı verilen salonlarda olduğunu söyleyebiliriz. 5. seviyeye ulaştığınızda erişim sağlayabileceğiniz kule biçimindeki bu yerlerde, pokemonlarınızı diğer oyuncuların pokemonları ile savaştırabiliyorsunuz. Ancak karşılaşmalardan önce Salon Lideri (Gym Leader) adı verilen üç liderden (üç takımdan veya üç renkten) birini seçmeniz gerekiyor. Yani bu salonları kısaca gerçek oyuncular ve takımlar ile yapılan mücadelelerin gerçekleştirileceği mekanlar olarak tanımlamak mümkün.

Eğer boş bir salon bulursanız da o zaman kendinizi Salon Lideri olarak belirleyebiliyorsunuz. Ancak salon dolu ise ve salonda sizinkinden başka bir takım (renk) varsa,  Salon Lideri ile mücadele etmeniz gerekiyor. Sizin takımınıza ait olan salonlarda ise savunmayı güçlendirebiliyor veya pokemonlarınızı eğitebiliyorsunuz.

Pokedex
Oyunun ana menüsünde var olan poke topu imlecine bastığınızda karşınıza bir menü çıkacaktır. Buradan Pokedex adı verilen seçeneğe dokunarak o ana kadar yakalamış olduğunuz tüm pokemonları görebiliyor ve detaylarına (kaç gez görüldüğü, kaç kez yakalandığı, kilosu, boyu, türü vs.) ulaşabiliyorsunuz.

Mağaza

Pokemon GO oyununun ücretsiz olarak oynandığından daha önce bahsetmiştik. Ancak dilerseniz oyun-içi satın almalar ile oyunda daha hızlı ilerlemeniz de mümkün. Mağaza üstünden ücret takası ile coin satın alabilir; bu coinler ile de poke topları, pokemon yumurtaları, modüller gibi itemlere sahip olabilirsiniz. Mağazaya ise yine ana ekran üzerinde yer alan poke topu simgesine tıklayarakPokemon-GO-magaza-576x1024

ulaşabilirsiniz.

Kısacası Pokemon GO’yu oynarken bol bol yürüyüş (spor) yapmanız, gezmeniz, mesafe katetmeniz gerekiyor.

Pokemon GO Plus

Oyunu daha verimli şekilde oynamak isteyenler, bir miktar para karşılığında Pokemon GO Plus ismi verilen ilave bir aygıt da satın alabiliyor. Aygıt bileğe takılabildiği gibi, kıyafet, çanta gibi yerlere de iliştirilebiliyor. Bluetooth ile çalışan Pokemon GO Plus Google Maps işaretleyiciyi bünyesinde barındırıyor. LED bildirimleri ve titreşim özellikleri de bulunan cihaz, önemli olaylar sırasında oyunculara bildirim veriyor.

Oyunu oynamak için Pokemon GO Plus’a gerek olmadığını da belirtmek gerekiyor. Ancak cihaz ile oynandığında oyun daha gerçekçi bir hale geliyor ve telefona çok fazla yük bindirilmemiş oluyor.
Pokemon-Go-Plus

Yorumlar

Ek Bilgiler

Güncellenme Tarihi

14.07.2016

Boyut

Geçeli Versiyon